Atletizm branşımız hayırlı olsun…

By
Updated: Şubat 28, 2019

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Kulübümüz ,Bölge dahilinde kabiliyetli gençlerin, asil ve fahri üyelerimizin sportif ve kültürel faaliyetlerle boş vakitlerini değerlendirmek, beden ve moral eğitimlerini sağlamak, spor sevgisini  geliştirmek, sağlıklı, ahlaklı ve mücadele gücü üstün sporcular yetiştirmek. Her yaştaki insanı  spora yönlendirmek, zararlı alışkanlıklardan korumak, spor eğitimine ve sorunlarına çözümüne katkıda bulunmak, kulüp,aile ve okul ilişkilerini güncelleştirmek, memleket sporuna genç ve dinamik elemanlar yetiştirerek hizmet etme amacı ile kurulmuştur.

Bu amaçla her türlü spor dalında amatör olarak maddi imkanlarımız  doğrultusunda müsabakalara katılacak ve bu amacı kapsayan her türlü gayret ve faaliyeti üstlenme misyonumuz olmuştur.

İlçemizde tayin olan Milli atletizmci  Haluk KAYA sorumluluğunda, “Atletizim” branşının kurulması için tüm hazırlıklar yapıldı.  Resmi imzalar bugün Kulüp Başkanı Ahmet ÇEÇEN ile Haluk KAYA arasında atılmıştır.

Resmi Tescilin alınması sonrasında atletizim branşımız faaliyetlerine başlayacaktır.

Kulübümüze, gençlerimize ve ilçemize hayırlı olması dileklerimizi sunarak Haluk KAYA antrenörümüze başarılar dileriz.

Atletizm Nedir ? Atletizm Dalları

Atletizm; bir alan yada pistte yapılan dünyanın en eski sporlarından biridir. Atlet diye tabir edilen sporcu, koşu, yürüyüş, atlama ve atma gibi branşlarda kabiliyetlerini gösterir.

Atletizm, insanın güç ve yeteneğinin neredeyse tümüyle kullanılmasını gerektirir. Atletler birbiriyle yarışırken, aynı zamanda kendi güç ve yeteneklerinin de sınırlarını tanıyarak, bunları geliştirmeye çalışırlar.

Zaman, mesafe ve yükseklik gibi unsurlar atletizmi diğer spor dallarından ayırmıştır. Sınırlayıcı faktörler günden güne aşıldıkça, daha kısa zamanda daha uzağa ve daha fazla yüksekliğe ulaşıldıkça, yeni rekorlar kırılmakta ve atletizm dünyada daha da cazip ve popüler duruma gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Atletizm branşımız hayırlı olsun…

yazar igsk Okuma süresi 1 min
0