Kulüp Hakkında

İNEBOLU GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ (İGSK)
Kuruluş Tarihi 
2007
  Kuruluş İsmi
İnebolu Gençlik ve Spor Kulübü
Renkler
Yeşil-Siyah-Beyaz
Futbol Liglerine Katılış Tarihi
2008-2009
İlk Spor Dallları

Futbol-Halkoyunları-Taekwondo-Masa Tenisi-Voleybol-JUDO

Kulübümüz, Kurulduğu günden bu yana Futbol-Halkoyunları-Taekwondo-Masa Tenisi-Voleybol gibi branşlarda ilçemizde ikamet eden gençlerimize hizmet vermektedir.
 MİSYON
 
 Sürekli gelişen, kendini yenileyen, rekabetçi, sürdürülebilir büyüme potansiyeli olan, dürüst ve ahlaki değerlere bağlı, açık anlayışıyla hareket etmek
 VİZYON
 
 İnebolu’nun’ dünya nezdinde prestijini yükseltecek projelere imza atmayı ilke edinir.Faaliyet kaygılarını, sıralamada temel amaç olarak görmeden, yatırımını insana yönelik yapar. Bu onuru manevi olarak kamuoyu, çalışanları ve hayal edemeyenlerle paylaşmayı en büyük kazanç olarak görür.
 
 HEDEFLERİMİZ:
Kuruluş Hedefi 
Dernek, Bölge dahilinde kabiliyetli gençlerin, asil ve fahri üyelerimizin sportif ve kültürel faaliyetlerle boş vakitlerini değerlendirmek, beden ve moral eğitimlerini sağlamak, spor sevgisini  geliştirmek, sağlıklı, ahlaklı ve mücadele gücü üstün sporcular yetiştirmek. Her yaştaki insanı  spora yönlendirmek, zararlı alışkanlıklardan korumak, spor eğitimine ve sorunlarına çözümüne katkıda bulunmak, kulüp,aile ve okul ilişkilerini güncelleştirmek, memleket sporuna genç ve dinamik elemanlar yetiştirerek hizmet etme amacı ile kurulmuştur. Bu amaçla her türlü spor dalında amatör olarak maddi imkanlarımız doğrultusunda müsabakalara katılacak ve bu amacı kapsayan her türlü gayret ve faaliyeti üstlenecektir.
 – Örnek ve kalıcı projeler üretmek.
 – Toplumsal faydadan ödün vermemek.
 – İstihdamı arttırmaya yönelik Projeler geliştirmek.
 – Sürekli paylaşım ve dayanışmayı temel felsefe edinmek.
 – İnsan haklarına saygılı olmak, ahlaki değerlere bağlı kalmak.
 – Etkin ve sürekli iletişimi esas kılmak